Collectie : Hoogleraarportretten
Thema: universiteitsgeschiedenis
Materiaal: gemengd
Objecttype: portretbustes, schilderijen
Omvang: 493 objecten
Contact Mw. Drs. M. Van Roon
Portret Johannes Antonides van der Goes, 1647-1684
Vervaardiger: Bakhuysen, Ludolf (1631-1708)
Vervaardigingsdatum: 1680
Halffiguur; het lichaam een weinig naar links gewend, het hoofd frontaal. Met de vingers van zijn rechterhand raakt hij zijn bef aan. Hij staat voor een open venster, dat uitzicht geeft op een binnenwater (het IJ ?) waar men een zeilschip voor anker ziet liggen. Gesigneerd.
Met zwart gekleurde geprofileerde lijst, binnenlijst verguld, met een zwart geschilderd naambord aan de onderkant.
Geen aanvullende informatie.
Het Allard Pierson beheert en presenteert de erfgoedcollecties van de Universiteit van Amsterdam. Onze specialisten delen hun kennis graag en de collecties zijn voor iedereen beschikbaar. Hier kun je terecht voor tentoonstellingen en evenementen, onderzoek en studie, ontmoetingen met kenners, vergaderruimtes, bibliotheken en een museumcafé en een winkel. In de vaste tentoonstelling Van Nijl tot Amstel maak je een tijdreis door tienduizend jaar cultuurgeschiedenis. De reis begint in het Oude Egypte en eindigt in het moderne Amsterdam.
Daarnaast zijn er twee grote tentoonstellingen per jaar te zien. In Allard Pierson Live, waar je ook de espressobar en de winkel vindt, kun je zelf aan de slag met collecties of genieten van een lezing.